Arhitektuur

Kavandatav kõrghoone ühtib linnaruumilise arenguga, mille käigus on Pirita tee äärde rajatud mitu kõrghoonet. Meerhof 2.0 sobib suurepäraselt Tallinna kauneimale mereäärsele promenaadile – Pirita teele.

Meerhofi kvartal koosneb 2015 aastal valminud Pirita tee 26 eksklusiivsest kortermajast ning Pirita tee 20a rajatavast kahest eraldiseisvast tornist, mis on omavahel ühenduses maa-aluse parklaga tagamaks ilmastikust sõltumatut ja mugavat parkimist. Tornide vahel paikneb privaatne laste mänguväljakuga puhke-, spordi- ning haljasala.

Hoone kavandamisel on esmajoones lähtutud funktsionaalsetest siseplaneeringutest.

Valitud materjalid on taotluslikult eksklusiivsed.

Merepoolsel fassaadil domineerivad kumerate klaaspiiretega rõdud. Esimesed korrused, mis astuvad hoone üldmahust tagasi, on kaetud eridisainiga klaasfassaadiga ja hoone peasissepääsud on toodud esile musta graniidiga ääristatud portaalidega. Hoonete vahele kavandatud parkla ette on planeeritud rõdude lainelise joonega haakuv astmeline haljastus.

Sissepääsude esine on läbimõeldult valgustatud ja sillutis kaetud põletatud graniitplaatidega.

Lauluväljakupoolsed fassaadid on kaetud kvaliteetsete komposiitplaatidega.

Kümnes korrus on osaliselt tagasiastega ning ülejäänutest suuremate terrassidega.

Hoone arhitekt on Tormi Sooväli, kellel on projekteerimise kogemust üle 20 aasta. Selle aja jooksul on ta projekteerinud üle 100 000 m² eluruume. Viimastest töödest on praegu valmimas modernne ärihoone Admiraliteedi kvartalis aadressiga Kai 1.