Ehitusinfo

Energiaklass

B-klass.

Ehitaja

Nordecon AS.

Turvalisus

Kõigil Meerhof 2.0 korteritel on valvesignalisatsiooni valmidus. Hoone ja parkimiskorruse üldsissepääsudes on videovalvesüsteemid ja trepikodade sissepääsudes videofonosüsteemid. Süsteemid aitavad kindlustada, et majja pääsevad ainult kutsutud külalised.Meerhof 2.0 majas:
  • avaneb garaaž sõiduki numbrituvastussüsteemi või puldi abil
  • on autole võimaldatud garaažist väljapääs automaatse kaaluanduri abil
  • töötab üldalade valgustus liikumisanduritega ja välisvalgustus hämaraanduriga
  • tellitakse lift sulle automaatselt kohale, kui sisened hoonesse uksekaardi abil kas peauksest või parklast. Nii ei pea sa koridoris või parklas ootama.

Targa maja lahendus

Kõikidesse Meerhof 2.0 hoone korteritesse on integreeritud targa maja lahendus. Selle abil saad juhtida tubade kütet, jahutust ja ventilatsiooni ning jälgida kütte-, vee- ning elektritarbimist otse oma nutiseadmelt.

Maja voolu-, kütte- ja veearvestid töötavad kauglugemisega. Nii ei pea sa näitude esitamisega igakuiselt tegelema. Selle asemel saad hoopis naabriga hoovis tennist mängida või Meerhof 2.0 griinil oma golfilööki treenida.

Helikindlus

Meerhof 2.0 hoonet eristab paljudest teistest arendustest korterite suurepärane helikindlus. Selle saavutamiseks seadis Metro Capital helikindlusele standardist kõrgemad nõudmised. Hoone projekteerimisel kasutasime parimaid kaasaegseid mürasummutuse tehnoloogiaid.

Vähendamaks vahelagede löögimüra, on kõikide vahelagede õõnespaneelide peale paigaldatud löögimüra isolatsiooniplaadid. Sinu heaolu tagamiseks on korteritevaheliste ning korteri ja üldalade vaheliste seinte õhumüra helipidavus kuni 60 dB-ni (standardis on nõutud 55 dB).

Välisseinte sisemistes kihtides on kasutatud kahekordseid erikõvu kipsplaate. Maja aknad ja korteri välisuste vuugid on hermetiseeritud helikindla mastiksiga.

Tehnosüsteemid

Hoone tehnosüsteemid on projekteerinud hinnatud Eesti insenerid.Sisekliima süsteemide eest vastutas Urmas Saksakulm (OÜ Kliimakonsult), torustike eest Silver Paas ja Joonas Vaabel (OÜ VP Projekt) ning elektri- ja automaatikasüsteemide eest Urmas Leppik ja Raigo Veisberg (OÜ Rausi).
  • Värske siseõhu tagab kõikidesse eluruumidesse paigaldatud suure soojustagastusega autonoomne ventilatsiooniseade.
  • Korterites on vesipõrandaküte koos ruumipõhise temperatuuri reguleerimise võimalusega. Hoonet köetakse autonoomse gaasikatlaga.
  • Elektrikilbid asuvad korterites. Teostatud on ka tehniline valmidus telefoni-, interneti- ja TV-teenuste lepingute sõlmimiseks Elioni või Starmaniga.
  • Hoonel on efektiivne VRV-jahutussüsteemi valmidus. Tsentraalse jahutussüsteemiga saad liituda lisatasu eest.

Välisseinad ja avatäited

Tornide välisseinad on terasplekist termoprofiilkarkassil, mis on ennastkandev või kinnitub raudbetoonist seinapaneeli külge. Termoprofiilidest välisseinad on soojustatud 275 mm paksuse mineraalvillaga ning tornide termoprofiilidest välisseinte soojusjuhtivuseks on projekteeritud U=0,14 W/m2*K.

Parkla betoonkonstruktsiooniga välisseinad on soojustatud 200 mm vahtpolüstüreeniga.

Uksed ja aknad

Hoone lõuna- ja läänesuunal paiknevad kolmekihilise päikesekaitse klaasiga, puitalumiiniumraamis aknad ning rõduuksed. Maja põhja- ja idasuunal aga kolmekihilise selektiivklaasiga puitalumiiniumraamis aknad ja rõduuksed, mille soojusjuhtivus on U=1,0 W/m2*K.

Selektiivklaasi kasutamine klaaspaketis vähendab soojuskadu akende kaudu kuni 30%. Päikesekaitseklaas aitab vähendada ka jahutuskulusid suveperioodil.

Esimese korruse merepoolsel fassaadil paikneb läbi kahe korruse ulatuv alumiiniumklaasfassaad kolmekihilise klaaspaketiga.

Hoonete rõdud ja terrassid on lahtised, ilma klaasita. Rõdupiirded on valmistatud eritellimusel klaasdetailidest, mis järgivad hoone kumerusi ning aitavad luua ühtlase ja sujuva välisilme.

Konstruktsioonid

Kandvad konstruktsioonid

Hoone moodustub kahest 10-korruselisest hooneosast mõõtmetega 47 m x 33 m (hooneosad A ja B), mille vahele jääb kahekorruseline parkimisosa mõõtmetega 56 m x 57 m (hooneosa C). Hoone on rajatud monoliitsest raudbetoonist koht-, plaat- ja lintvundamendile. Hoone esimene korrus on maa-alune (-1 korrus).

Konstruktiivse projekti autor on Georg Kodi (OÜ Toorprojekt).

Kümnekorruselised hooneosad A ja B

Peamised vertikaalselt kandvad elemendid on monteeritavast raudbetoonist seinapaneelid ning terasbetoonist komposiitpostid, millele lisanduvad kümnendal korrusel ka teraspostid. Mõlemas hooneosas on kolm šahti, mis on valatud monoliitbetoonist. Seinapaneelide paksus on valdavalt 200 mm, osaliselt ka 300 mm.

Peamised horisontaalselt kandvad elemendid on monteeritavast raudbetoonist 320 mm õõnespaneelid, mis toetuvad kandeseintele ja terastaladele. Kümnenda korruse katuslae kandekonstruktsioon on valmistatud terastaladest koos kandva profiilplekiga.

Parkla osa C

Vertikaalsed kandvad elemendid on põhiliselt monoliitsest raudbetoonist ühe- ja kolmekihilised seinad ning terasbetoonist komposiitpostid. 10-korruseliste hooneosade toetamiseks on katuslae ribiplaadis kasutatud nii teras- kui ka raudbetoontalasid.

Seinte kandeosa paksus on valdavalt 250 mm, siseseinte paksus 200 mm.

Katuslaed ja terrassid

Hoone 10-korruseliste A- ja B-osade (tornide) katuseid kandvaks tarindiks on teraskonstruktsioonis talad, millele on paigaldatud kandev profiilplekk. Viimasele on omakorda paigaldatud soojustus koos rullmaterjalist kattega ning selle peale on valatud betoonplaat päikesepaneelide kinnitamiseks.A- ja B-osa katuslae soojusjuhtivus on projekteeritud U=0,13 W/m2*K. Üheksanda korruse terrassidega katuslaes on kasutusel uudsed vaakumpaneelid, mis annavad konstruktsiooni soojusjuhtivuseks märkimisväärse U=0,09 W/m2*K.C-osa katuslae soojusjuhtivus on projekteeritud U=0,36 W/m2*K.