Ehitusinfo

Arhitektuur

Maja on projekteerinud kogenud ja rohkelt tunnustust pälvinud arhitekt Hanno Grossschmidt. HG Arhitektuur OÜ varasemate töödega saad tutvuda www.hga.ee

Energiaklass

Hoone vastab B-energiaklassi standardile.

Konstruktsioon

Hooned on projekteeritud plaatvundamendile. Keldrikorruse kandva osa moodustab veekindel monoliitne raudbetoon. Hoone 1.-4. korruse kandva osa moodustavad täitsbetooneeritud õõnesbetoonplokist seinad ning vahelagedeks peamiselt monteeritavad õõnespaneelid. 5-ndal korrusel on osaliselt kasutatud metall- ning termoprofiilist konstruktsioone. Hoone seinad on soojustatud 250 mm vahtpolüstüreeniga, mille soojusläbivus U=0,12 W/m2*K.

Majade lamekatused on kaetud kahekordse heleda SBS-kattega. Katused on soojustatud 350-500mm mineraalvilla ning vahtpolüstüreeniga, U=0,09…0,10 W/m2*K.

Korterite rõdude kandekonstruktsiooni moodustavad betoonplaadid, mis kaetud innovatiivse komposiitmaterjalist laudisega OSMO Multi-Deck.

2.-4. korrusel  rõdupiirded on poolest kõrgusest tummad ning ülemine osa on hoone tunnusmustriga komposiitmaterjalist. Käsipuu on valmistatud termotöödeldud puidust.

5. korruse rõdupiiretel tummosa puudub. Need on kogumahus mustriga komposiitmaterjalist.

Hoonete lõuna- ja läänesuunal asuvad aknad ning rõduuksed on kolmekihilise päikesekaitse klaasiga puit-alumiiniumraamis ning põhja- ja ida suunal kolmekihilised selektiivklaasiga puitraamis, mille soojusläbivus U=0,9 W/m2*K. Selektiivklaasi kasutamine klaaspaketis vähendab soojuskadu akende kaudu kuni 30% ning päikesekaitseklaas aitab täiendavalt vähendada jahutuskulusid suveperioodil. Viienda korruse penthouse-korterite elutubadel on avaramate klaasipindade saavutamiseks kohati kasutatud  klaasfassaadi süsteeme. Hoonete rõdusid ja terasse ei klaasita.

Kortermajade fassaadid on põhimahus viimistletud efektse erivärvilise mosaiikkrohviga. Rõdude tagaseinad kaetakse peenkrohviga. Rõdupiirded on erikujulised metall-komposiitkonstruktsioonis, mis loovad hoonetele selgelt äratuntava personaalse välisilme.

Korterite vaheliste seinte helipidavus on normi järgi 55db, kuid Tivolis projekteeritud lahendus on veelegi helipidavam ehk siis 60db. Mille tulemusena on Tivoli korterites mõnus vaikne elada.

Tehnosüsteemid

Kõigis korterites on integreeritud ’’targa maja’’ lahendus, mille abil on võimalik mobiilseadmetelt seadistada korteri kütet, jahutust, ventilatsiooni, avada fonolukku ning jälgida jooksvalt korteri kütte-, vee- ning elektritarbimist. Lisatasu eest on võimalik süsteemi lisada suurel hulgal mugavuslahendusi: valgustuse, kardinate, helitehnika, kodumasinate jms. juhtimist.

Voolu-, kütte- ja veearvestid on kauglugemisega, mistõttu ei pea tulevased elanikud tarbitud elektri-, soojuse ning veenäite igakuiselt esitama. Maja tulevane haldusfirma kogub ise kõik vajalikud mõõdikute näidud.

Hooneid köetakse linna tsentraalsest soojusvõrgust saadava soojusega. Kõigis korterites on vesipõrandaküte ruumipõhise temperatuuri reguleerimise võimalusega. Igas korteris on individuaalsed küttekuluarvestid, mis võimaldavad olulist kokkuhoidu küttekuludelt, kui korterit ei kasutata pidevalt.

Igas korteris on autonoomne ja efektiivne soojustagastusega sundventilatsiooniagregaat, mis puhastab korterisse tulevat õhku ning töötab kasuteguriga kuni 87% (soojusvaheti kaudu säilitatava soojuse hulk), vähendades nii märkimisväärselt talviseid küttekulusid.

Igasse korterisse on paigaldatud kaitsmetega tugevvoolukilp.

Igas korteris on nõrkvoolukilp. Teostatud on tehniline valmidus telefoni-, interneti- ja TV-teenuste lepingute sõlmimiseks Elioni või Starmaniga. Hoone trepikodade sissepääsud on varustatud videofonosüsteemiga, mis on ühendatud korterite automaatikakeskusega.

Turvalisuse tagamiseks varustatakse kõik korterid valvesignalisatisooni valmidusega. Hoone ja parkimiskorruse üldsissepääsudele paigaldatakse videovalvesüsteemid.

Lõuna ja lääne suunas avanevatele korteritele on projekteeritud elutoa ulatuses autonoomne jahtussüsteem, mis on välja ehitatud ainult 5ndal korrusel. Teistel korrustel on võimalik jahutussüsteemi väljaehitus lisatasu eest vastavalt ostja soovile.

Viimistlusmaterjalid

 

Vabade korterite sisekujunduspaketid on arendaja poolt ära valitud. Täpsema info saamiseks pöörduge palun Metro Capitali müügimeeskonna poole.

Trepikodade laed värvitakse ning seinad kaetase dispersioonkrohviga. Välisuste ette põrandatele paigaldatakse porimatid. Kõigi korruste põrandaid katab plaatvaip. Trepiastmed koridoris on Terrazzo plaadist. Metallist erilahendusega trepipiirded kordavad maja välisilmest tuttavat kujundusmotiivi. Korterite välisuksed on naturaalse spoonkattega puituksed.
Korterite eluruumide seinad ja laed on värvitud ning põrandatel 1-lipiline laudparkett, v.a esik, kus on keraamilised plaadid.
Pesuruumide seinad ja põrand on viimistletud keraamiliste plaatidega ning varustatud kogu vajaliku san-tehnikaga.
Siseuksed on puitkonstruktsioonis valged.
Korterite pesuruumid ja esikud on  varustatud laevalgustitega.

Helirõhu mõõtmine Tivoli elurajoonis

03.-10. juulil teostatud helirõhutasemete mõõtmised näitasid, et Tivoli korterelamute kõrval asuvas mõõtepunktis ei esinenud müra, mis võiks segada tulevaste elanike rahu. Nii autode, laeva- kui lennuliikluse poolt tekitatud heli jäi üldfooniga samale tasemele või madalamaks.

Tutvu detailse raportiga.

 

*Toodud info on esialgne ja võib lõpplahendusest erineda