Pirita tee 28

Usume siiralt, et loodus ei lõppe seal, kus algab linn. Tänu oma erilisele asukohale mere ja paeklindi vahel, annab Pirita tee 28 arendus endise messikeskuse alale tagasi koha nii loodusele kui inimestele, tagades kultuurilised ja majanduslikud hüved, mida linnaline keskkond eluks pakub. Pirita tee 28 kvartal – see on kogukond inimestest, kes kõik tunnevad naabruskonnas elamisest siirast rõõmu

Visioon

Metro Capitali visiooniks Pirita tee 28 arenduse puhul on luua inspireeriv tuleviku linnaruum, mis ühendab linna, privaatsuse ja looduse, ning loob unikaalse elukeskkonna. Meie põhimõteteks on kvaliteet, innovatsioon ja eramaja taseme kvaliteedi pakkumine kortermajades. Keskkonnasõbralikkus, energiatõhusus ja taastuvenergia kasutamine on lahutamatu osa meie arendusest, tagades jätkusuutlikkuse. Mitmekesised elustiilivõimalused, parkide ja teenuste kättesaadavus edendavad elanike ja kogukonna heaolu. Oluline on meile koostöö ja usalduslikud suhted erinevate huvigruppidega, et saavutada parimad tulemused. Pirita tee 28 arendus kutsub teid avastama ja kogema inspireerivat tuleviku linnaruumi!

Arhitektuur oma ala tippudelt

Pirita tee 28 arhitektuur pakub silmapaistvat panust Pirita promenaadi ja Tallinna panoraami ilmestamisel,  luues samal ajal tervikliku elukeskkonna pargi ja mere piiril.  Just rahvusvaheliselt tunnustatud ALA Arhitektuuribüroo (vt. ALA Architects koduleht) julge ja läbimõeldud töö osutus Pirita tee 28 rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võitjaks.

Galerii

minevikust

tulevikku

Tervislik ja terviklik linnaelu

Pirita tee 28 toetub 15 minuti linna põhimõttele, kus kõik eluks vajalik on veerandtunni kaugusel. Loome jalg – ja rattateed ühendamaks kvartali Pirita tee ja Reidi tee promenaadiga, et jõuda mugavalt tööle või kooli. Olemas on lasteaed ja siinne keskne tänav pakub peatänavale omaselt kohvikute ja väikepoodide, büroode ja spordiklubide võrgustikku. Park, meri ja paeklint annavad võimaluse võtta aeg maha ning puhata. 

Üheskoos kliimaneutraalsuse poole

Pirita tee 28 kvartali ehitamisel järgime säästva arengu printsiipe kogu hoone elukaare vältel, ning võttes arvesse nii ehitusprotsessi, arhitektuuri kui ka kogu ümbritseva kekskonna loomist ning jättes võimaluse tulevikus ringmajandada. Eelistatud on väiksema keskkonnamõjuga toodetud ja transporditud ehitusmaterjalid, mis samal ajal tagavad hoonete kestvuse ning muretu kasutuse. Hoone tulevast energiatarvet peetakse silmas arhitektuuri kujundamisel ning alles jäänud vajadused kaetakse lisaks tõhusatele linnavõrkudele lokaalsete energialahendustega.

Teemakohased artiklid

Uus tase kinnisvarasõjas

Hirmujutt, kuidas uusarendus hävitab suure publikuga laulupeod

PILK PEALE ⟩ Pirita teele kerkivad uued linnavilla stiilis kortermajad

Pirita tee 28 kinnistule rajatakse privaatsete aedade ja lopsakate rohealadega ümbritsetud linnavilla stiilis kortermajad.

Metro Capital 
Tartu mnt 25, Tallinn 10117, Estonia
metro@metro.ee
Tel: (+372) 619 1830