Pirita tee 28

Usume siiralt, et loodus ei lõppe seal, kus algab linn. Tänu oma erilisele asukohale mere ja paeklindi vahel, annab Pirita tee 28 arendus endise messikeskuse alale tagasi koha nii loodusele kui inimestele, tagades kultuurilised ja majanduslikud hüved, mida linnaline keskkond eluks pakub. Pirita tee 28 kvartal – see on kogukond inimestest, kes kõik tunnevad naabruskonnas elamisest siirast rõõmu

Visioon

Metro Capital on juhtiv kinnisvaraettevõte, kes on pühendunud moodsa ja kestliku elukeskkonna loomisele, vastates tänapäeva inimeste vajadustele ning olles alati sammukese ajast ees. Meie visioon on kujundada tulevikku vaatavat linnaruumi, mis inspireerib ja pakub elanikele unikaalset kogemust.

Arhitektuur oma ala tippudelt

Pirita tee 28 arhitektuur pakub silmapaistvat panust Pirita promenaadi ja Tallinna panoraami ilmestamisel,  luues samal ajal tervikliku elukeskkonna pargi ja mere piiril.  Just rahvusvaheliselt tunnustatud ALA Arhitektuuribüroo julge ja läbimõeldud töö osutus Pirita tee 28 rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võitjaks.

Galerii

minevikust

tulevikku

Tervislik ja terviklik linnaelu

Pirita tee 28 toetub 15 minuti linna põhimõttele, kus kõik eluks vajalik on veerandtunni kaugusel. Loome jalg – ja rattateed ühendamaks kvartali Pirita tee ja Reidi tee promenaadiga, et jõuda mugavalt tööle või kooli. Olemas on lasteaed ja siinne keskne tänav pakub peatänavale omaselt kohvikute ja väikepoodide, büroode ja spordiklubide võrgustikku. Park, meri ja paeklint annavad võimaluse võtta aeg maha ning puhata. 

Üheskoos kliimaneutraalsuse poole

Pirita tee 28 kvartali ehitamisel järgime säästva arengu printsiipe kogu hoone elukaare vältel, ning võttes arvesse nii ehitusprotsessi, arhitektuuri kui ka kogu ümbritseva kekskonna loomist ning jättes võimaluse tulevikus ringmajandada. Eelistatud on väiksema keskkonnamõjuga toodetud ja transporditud ehitusmaterjalid, mis samal ajal tagavad hoonete kestvuse ning muretu kasutuse. Hoone tulevast energiatarvet peetakse silmas arhitektuuri kujundamisel ning alles jäänud vajadused kaetakse lisaks tõhusatele linnavõrkudele lokaalsete energialahendustega.

Teemakohased artiklid

Markus Hääl: tänapäevane linn arvestab inimeste, majanduse ja keskkonnaga

Kliimaneutraalne linnaruum on võimalik targema planeerimise, efektiivsemate ehitusprotsesside, hoolika materjalivaliku ning säästva liikuvuse kaudu, kirjutab Markus Hääl.

Ain Kivisaar: Tallinna tuleb tihendada, nii läheb vaja vähem autosid

Linna tihendamine ja elukvartalite läbimõeldud arendamine leevendab autostumist.

Metro Capital 
Tartu mnt 25, Tallinn 10117, Estonia
metro@metro.ee
Tel: (+372) 619 1830